Vnímat tělem / Somatický pohyb muzikoterapie a arteterapie

25.03.2023

Pojďte vnímat tělem, vyživit se zvukem a kreativně tvořit. 

Celovíkendový workshop 


25.3.2023 od 14:00 do 20:30 

26.3.2023 od 9:00 do 12:15 Sobota 14:00-15:30 

Lenka Sabolčáková / Citii v kostiach, hýbat sa z kostí 

Spojenie s kosťami našej bytosti nás spája s tým, čo je podstatné, uzemňujúce a uzdravujúce dušu a ducha. Keď sa cítime stratení, neistí, bez kotvy, kosti nám móžu pomócť vrátiť sa domov. Dávajú nám základ, z ktorého sa móžeme pohnúť do nových životných dobrodružstiev a výziev. Vedomá pozornosť v našich kostiach organizuje našu mysel, spresňuje naše zámery a zameriava náš pohyb a činnosť. Jarný čas a zrod nového pozýva k tomu nájsť v sebe istotu ako sa za tým novým, čo v nás možná už klíči, smerovať bdelo, jednoznačne a bez zbytočného úsilia. Prijmite pozvanie vnoriť sa do vedomia kostí a vynoriť sa pohybom bez váhania. 

Workshopem provede: Lenka Sabolčáková, průvodkyně somatickou prací s tělem, tanečnice a bodyterapeutka 

Sobota 16:00 - 18:00 

Pavel Hak / Zvukem do těla 

Srdečně vás zvu na muzikoterapeutickou relaxaci kde uslyšíte tradiční hudební nástroje v přírodním ladění jako jsou buben, didgeridoo, píšťaly, gong a další. Společně si projdeme jednoduchou vizualizací, která bude tématicky zaměřená a prožijeme uvolňující zážitek pro tělo i duši. Přidáme i jednoduchý pohyb, kde se propojíme se zemí a její oporou. Projdeme si i jednoduché poklepové cvičení. Sdílet budeme intuitivně, pomocí výtvarných technik. S sebou je vhodné mít volné oblečení, šátek na oči, deku, karimatku. 

Workshopem provede: Pavel Hák, muzikoterapeut se zájmem o působení zvuku, rytmu a pohybu na lidský organismus a následnou probíhající změnu 


Sérii sobotních odpoledních somatických workshopů završí večerní taneční improvizační vystoupení 

Sobota 19:30 - 20:30 

Improvizační pohybové vystoupení 

Přijďte si užít radost z improvizace. Tvoříme z toho, co přinese okamžik a prostor. Sál nadačního domu rozezníme dechem, pohybem, zvukem i tichem a možná se z našich těl vynoří i váš příběh. V neděli ráno se můžete těšit na sebepéči a plynout na vině těla a kreativity. Předchozí pohybové, hudební, či výtvarné zkušenosti nejsou podmínkou. Záměrem programu je obrátit pozornost dovnitř sebe, otevřít se autentickému sebevyjádření a dopřát si tak výživnou péči. 


V neděli ráno se můžete těšit na sebepéči a plynout na vině těla a kreativity. Předchozí pohybové, hudební, či výtvarné zkušenosti nejsou podmínkou. Záměrem programu je obrátit pozornost dovnitř sebe, otevřít se autentickému sebevyjádření a dopřát si tak výživnou péči.

Neděle 9:00 - 10:30 

Blanka Lisá / Srdcem k sebepéči podle Lindy Tumbarello 

Vaše srdce pumpuje životadárnou okysličenou krev do všech buněk vašeho těla. Kam myslíte, že posílá tuto krev nejdříve? Možná tipujete, že čerstvá krev jde nejdříve do mozku, ale není tomu tak. Vaše srdce posílá nejvíce čerstvou a okysličenou krev do svých buněk, tedy sobě samému. Vidíte, srdce ví, jak nastavit priority: ví, že aby mohlo vyživovat ostatní části těla, musí nejdříve vyživit samo sebe. 

(Linda Tumbarello: The Heart of Self-Care)

Workshopem provede: Blanka Lisá, Somatic Movement Trainer, absolventka mezinárodního programu Dynamic Embodiment 


Neděle 10:45- 12:15 

Petra Skavská / Na vině těla a kreativity 

Často si naši pozornost přitáhne to, co podvědomě víme, že nejvíc potřebujeme. Zvu vás k výtvarné a pohybové hře, ve které se necháme vést naší pozorností a vnímavostí k sobě. Budeme tvořit svůj origi-nální předmět, jedinečný pro daný okamžik. Ten se pak stane součástí našeho pohybu. V něm může být podporou, partnerem, tichým svědkem, vyzyvatelem••• Zakusíme, co nového nám předmět a jeho kvality přinese do našeho pohybu a prožívání. 

Workshopem provede: Petra Skavská, psychoterapeutka 

Registrace: 

Pavel Hak 

tel. 728 891 469 nebo kavárna Šálek Štěstí, 
Místo vstupného za jednotlivý workshop vybereme na podporu Nadačního domu 200 Kč, 

Za improvizační vystoupení 100 Kč 

NADACE JOSEFA PLÍVY, Náměstí Míru 138/80 Svitavy

Online registrace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.