PŘINES DARUJ A ODNES

20.10.2023

Akce Přines, daruj a odnes opět v říjnu

V pátek 20. října a v sobotu 21. října bude Nadace Josefa Plívy dějištěm darovacího bazaru Přines, daruj a odnes. Akce typu "SWAP" (anglicky vyměnit, prohodit si) je určena pro širokou veřejnost. Zapojit se můžete buď darováním pro vás již nepotřebných věcí, dále jako návštěvník, který se chce věcmi probrat, nebo můžete udělat obojí. Předměty lze darovat po celou dobu konání akce, tj. 20. 10. v čase 15:00 – 18:00 a 21. 10. v čase 9:00 – 12:00.

Věci přijímáme v krabicích nebo v taškách. Předměty být čisté a použitelné alespoň na náhradní díly. Přijímáme zejména: věci do domácnosti, hračky, drobnou elektroniku, oblečení a obuv. Nelze darovat živá zvířata a předměty, jejichž darování a držení je v rozporu s legislativou platnou v ČR. Od každého dárce vybíráme vratnou zálohu ve výši 50,- Kč, přičemž se lze při předání věcí rovnou domluvit, že zálohu ani věci již nevyzvednete. Zbylé předměty kus po kusu vytřídíme a co půjde, to darujeme potřebným (azylové domy, nízkoprahová zařízení, organizace pro znevýhodněné děti aj.). Nevyzvednutá záloha od dárců pokryje náklady na ekologickou likvidaci zbylého odpadu.

Vstup na akci je zdarma. Pro zájemce bude na místě možnost finančně podpořit Nadaci Josefa Plívy. Občerstvení lze zakoupit v kavárně Šálek štěstí.

Akci pořádá komunita dobrovolníků ze Svitav ve spolupráci s Nadací Josefa Plívy. Bližší informace na e-mailu svitavyudrzitelne@email.cz nebo telefonu 776 815 777.

za kolektiv pořadatelů Petra Snohová