Koncert pro Františka

13.05.2023

Zakladatel nadace František Plíva by letos 17. května oslavil 86 let. Nadační dům vytvořil pro společná setkávání, tak se pojďme setkat při divadle a koncertě a společně si na Františka zavzpomínat.

A že jste pana Plívu osobně neznali? A do Nadačního domu nechodíte? Nevadí, naopak, přijďte se něco dozvědět. Bude možnost prohlídky Nadačního domu a zahrady, včetně komunitního centra Skofka.

Koncertem pro Františka vás provede Přemysl Dvořák.

Program odpoledne:

15:00 - 16:00 prohlídka Nadačního domu

16:00 - 16: 10 přivítání v přednáškovém sále

16:15 -17: 15 České nebe aneb … – studentské divadlo DOMA ( režie Radka Oblouková)

17:15 - 17: 45 vzpomínka na Františka s hosty

18:00 – 19:00 SYxtet - vokální sdružení Svitavy ( vede Veronika Plívová)

České nebe aneb … Je to studentská variace hry Z. Svěráka a L. Smoljaka; představení ctí cimrmanovskou poetiku, ale současně akcentuje i vnímání české klasiky " -náctiletými". Divadelní soubor DOcela MAlé divadlo (nebo také divadlo DOMA) funguje již od roku 1994, nejdůležitějšími diváky jsou Svitavští - svá představení hraje pro děti (Král Lávra, Hrátky s čertem, Karafiátovi Broučci) i dospělé (R.U.R.; Ze života hmyzu; Faust a Markétka ...); ve Svitavách soubor DOMA organizuje studentské akce jako MINIFEST, Nonstop čtení nebo se spolupodílí na Noci v muzeu (tajuplné prohlídce Ottendorferovy knihovny) či komponovaných programech cyklu Hledání hvězdy Davidovy - to je spojeno s životními příběhy svitavských obětí holocaustu. Soubor se účastní (účastnil) regionálních i národních přehlídek a soutěží; "ve světě" pak reprezentuje českou kulturu na esperantských kongresech, kde hraje představení pro stovky diváků z celého světa (např. v Reykjavíku, Soulu či Nitře).

SYxtet - svitavský vokální soubor byl založen na podzim roku 2012, zaměřuje se na swing, jazz a populární hudbu, ale jeho repertoár zahrnuje také světskou a duchovní hudbu českých i zahraničních autorů pokrývající období od renesance až do současnosti. Soubor pravidelně vystupuje na koncertech a festivalech v České republice a v zahraničí. Ve svém programu uvede skladby českých a zahraničních autorů populární hudby.

Přednáškový sál v Nadačním domě má takovou akustiku, že není potřeba ozvučení, přijďte si vychutnat nevšední zážitek.

Vstupné dobrovolné.