Ecstatic Dance a Slunovratový rituál

21.12.2022

Předvánoční čas je přímo stvořený pro to se rozpomenout na původní tradice a zavnímat mocnou sílu slunovratu. Je to den kdy je nejdelší noc a tma dosáhla svého vrcholu. Rodí se nové Slunce, které přináší světlo do dalších dní. Tento den se od pradávna oslavoval tancem a zpěvem, protože pro všechny představoval předěl od kterého se začíná prodlužovat den.Společně se 21. 12. naladíme v Nadaci Slunovratový rituálem a meditací. 

Potom si zatančíme v rytmech Ecstatic Dance a oslavíme příchod nového Slunce a světla.Pojďme se na chvíli zastavit a ukotvit v sobě, ještě předtím než vstoupíme do svátků Štědrého dne a rodinných setkání.I když mnoho z nás žije ve městech a bezprostředně nesledujeme proměny přírody, jsme stále její součástí a její cykly ovlivňují naše těla a naší psychiku. Pokud se vědomě propojujeme s proměnami v přírodě, žijeme víc v souladu s přirozenými cykly, které se odehrávají nejen venku, ale i uvnitř nás. Navíc, když se v tyto významné dny zastavíme a ohlédneme se za sebe, co se nám v předchozím období povedlo, podíváme se, kde jsme teď a kam chceme směřovat v dalším období, náš život dostává řád, směr i rytmus.Svátky odráží to, jak přibývá nebo ubývá životní sily v přírodě i v nás v souladu s množstvím tepla a světla, které naší Zemi dává Slunce. Protože se naši předkové na svět dívali mytologicky, vnímali Zemi jako Bohyni a Slunce jako Boha a jejich vzájemný proměňující se vztah jako láskyplný tanec. Na každém svátku můžeme uctít právě přítomnou energii v přírodě i v našem životě.

Program

17:00-17:30 Otevření společného kruhu

17:30-18:00 Slunovratový rituál, meditace

18:00-21:30 Dj Martin Palla Ecstatic Dance set + nástroje

21:30-22:00 Sdílecí kruh, zklidnění a rozloučení

Slovanské kolo roku: YULE - Zimní slunovratJe to čas reflexe a spirituálního obrození.

Vstupné 250,-Kč. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Polovina výtěžku bude věnována Nadaci Josefa Plívy. Celá akce je bez alkoholu a drog.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/887902392584911

Vstupenky k zakoupení zde:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/32892-slunovratovy-ecstatic-dance?fbclid=IwAR3V_UCBGSFRZIXG5tEiQvz-qoCPPQc4HxTTxl9jCKe6JisRni9DnvQPL9o

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.