Čchi-kung

05.10.2023

Cvičíme každý čtvrtek od 17:30 a také v úterý od 17:00 (začátečníci¨). Nepotřebujete k tomu žádnou podložku ani speciální oblečení, žádné složitosti...

Díky pomalým pohybům v souladu s hlubokým dýcháním se rozproudí zablokovaná čchi (životní síla) v hlavních energetických centrech a viditelně se uvolní nahromaděný stres a napětí po celém těle. Cvičení čchi-kung zvyšují tok energie v celém meridiánovém systému těla a mají tak blahodárné účinky na naše celkové zdraví.

Co o cvičení říkají lidé?
"Hned jsem si všimla, že se mi lépe spí, jsem klidnější a vyrovnanější. Situace, ve kterých jsem dříve reagovala nepřiměřeně, se eliminovaly. K tomu mi pomohly tak jednoduché techniky. Nic složitého to není."

"Čchi kung je takové hraní s energií, uvolňování napětí a pozorování jemného pohybu, který ovlivňuje její tok. Totéž vlastně dělá jóga, jen skrze jógové pozice, ásany, dechová a další cvičení."

Tím, že cvičení odbourává škodlivé účinky stresu, dokáže velmi efektivně ulevit i od bolesti zad. "Často stresem nevědomky stahujeme svaly, což způsobuje dysbalance v těle a bolest. Čchi-kung učí napětí uvolnit tak, aby energie tělem volně proudila a bolest zmizela,"
Těším se na vás                                                                                                                                                    Martin Palla

Příspěvek za hodinu 150,-